Americano cienka kawa

Tak się zbieram żeby opisać moje kawowe przygody, ale jakoś mi nie wychodzi. Generalnie jestem zwolennikiem espresso (najlepiej potrójnego) choć pewne pomiary wskazują że powinienem sobie odpuścić mocną kawę. Rodzi się zatem pytanie po co kawę pić, skoro to ma być sikacz bez smaku.

Koniec zakupów, kończąca się #kawa  czas ruszać z powrotem #costa #coffe #americano #coffeporn
Owszem czasem w szczególnych przypadkach można się napić wody o posmaku kawy np. nazwanej Americano ale to nie radocha.

Sam nie wiem co gorsze odpuścić sobie dobrą mocną kawę, czy walenie pod cyckami?

Swoją drogą to nie bardzo mi pasują te kubki w Costa za grube, za ciężkie i niewygodne. Americano za to zgodnie z przewidywaniami mają sikacz na całego, ale w upał i dłuższą trasę na piechotę zdecydowanie był bezpieczniejszy dla pikawy niż moje ulubione  espresso :/

Jeden komentarz do “Americano cienka kawa

  1. A to wszystko zależy, gdzie i kto zrobił Tobie Americano. Costa to typowa kawowa sieciówka, tak więc ich kawy są jakby sformatowane pod ogół klientów. Sama będąc na Sardynii miałam okazję pić Americano w wykonaniu włoskim i nie była to żadna cienka kawka. Wszystko zależy także od grubości mielenia i gatunku kawy, mogę przypuszczać, że we wspomnianej sieciówce do Americano używają kawy o określonej mocy, lecz nie jest ona bardzo drobno zmielona i ubita przed zaparzeniem. Stąd i cienka ta kawka była.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *