Blue Marlin doskonały drink z rumu

Jako że dostałem powiastkę od adwokata domagającą się skasowania posta na blogu świętuję zostanie wpływowym blogerem :> Wobec powyższego przedstawię Wam doskonały w smaku drink z rumu i curacao.

Receptura jest banalna :)

  • 150 ml białego rumu (w moim przypadku to był Mount Gay)
  • 40 ml likieru Curacao
  • sok  z połowy limonki

Do szklanicy wsypujemy lód, na który wlewamy rum. Następnie wlewamy likier curacao i wyciskamy sok z połowy limonki. Mieszamy szybko i gotowe.

Co prawa w internecie panuje opinia że to powinien być mały shot, ale niezbyt się nią przejmuję :) tak samo jak tym że w niektórych przepisach zamiast rumu pojawia się gin.

Prosta zasada jest taka: im lepszy rum użyjecie tym lepszy drink wyjdzie, rumowi na poziomie golden rum zdecydowanie w tym przepisie dziękujemy.

Uwaga:

Drink zmienia kolor języka :) w sam raz na nadciągające Halloween.

bluemarlin-jezyk

    • Policzyłem publicznie jaką marżę na książki (150%) ma jedna firma wysyłkowa i określiłem ich mianem troli czym rzekomo naruszyłem ich dobra osobiste :)

      Prawda jest taka że ludzie zaczęli dzielić się wiedzą o tej firmie w komentarzach i tak naprawdę firmę boli że mają zły wizerunek, więc chcą abym usunął posta. Zapowiada się „Efekt Streisand” bo nie zamierzam ustąpić, a tym bardziej milczeć o próbie naruszeniu prawa do wolności wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *