Bo miejsce zakupów ważne jest

Właśnie kończę na śniadanie pikantne, aromatyczne oliwki które kupiłem w sobotę i strasznie mi żal, że do kolejnej soboty (jutro idę na konferencję) zostało jeszcze tyle czasu. Ale zacznijmy od początku :)

oliwki piri-piri, zielona papryka

W minioną sobotę byłem na zakupach, na bazarze pod halą mirowską. Zazwyczaj bywam tam w tygodniu i od dłuższego czasu było tam takie intrygujące zamknięte stoisko. W sobotę już kilka stoisk wcześniej było słychać greckie rytmy, a żeby było śmieszniej właściciel stoiska mięsnego tańczył po środku alejki z kimś w czarnym fartuchu „Zorbę”.

Wow myślę sobie ale klimat. Podchodzę zobaczyć co mają na tym zawsze zamkniętym stoisku a tam praktycznie rzecz biorąc same oliwki.

O Matko ale ile tych oliwek…

Miły sprzedawca spytał jakie oliwki lubię, jak by to było oczywiste że na co dzień ma się wybór 30 (albo i więcej) różnych rodzajów oliwek w jednym miejscu.

A potem stała magia czas stanął, nie wiem jak to się stało ale jakiś wielki spokój spłynął na mnie, przestałem się spieszyć pierwszy raz od 15 lat…

Z trudem, ostatkiem woli zdecydowałem się na systematykę i na pierwszy raz wziąłem oliwki na ostro (piri piri i delikatniejsze z zieloną papryką). Co prawda sprzedawca sugerował żebym wziął po jednej na spróbowanie z całej oferty, ale pogubiłbym się w smakach i nazwach… Mówię mu że jak wezmę każdą to jak je rozpoznam, a on zdziwiony odpowiada „normalnie po kolorze…” Padłem.

Idę do nich na bazar w sobotę na kawę, ot tak zaprosili mnie jak powiedziałem że ciastka to sam piekę (jeszcze mnie to nie spotkało nigdy żeby nawiązać taki kontakt tak szybko). W piątek piekę jakieś ciastka i zobaczmy czy to była ściema, czy faktycznie przywieźli ze sobą oprócz oliwek kawałek grecji na nasz bazar.

Jedno jest pewne oliwki maja na 40 zł kilo czyli w cenie Urbanka w słoikach, a różnica w smaku jest większa niż w wyglądzie poniżej. Chyba nie muszę dodawać że oliwka od braci Urbanek to ta mała i bez dodatków.

oliwki-urbanek-piri-piri-papryka

Numeru stoiska nie pamiętam ale mieści się w tym dalszym pawilonie zaraz przed zagięciem z jajkami na końcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *