Jak zrobić choinkę z czasopisma

W okresie przed świątecznym dzieci się nudzą a rodzice są zabiegani :(

choinka z czasopisma DYIMój „dziadkowy pomysł” jest prosty: zatrudnijcie dziecko do robienia ozdoby na święta.

Może to być jakiś efektowny drobiazg na półkę w kuchni dobrze wyeksponowany, aby dziecko miało poczucie że na święta zrobiło ważną rzecz, zdecydowanie to lepsze od przeganiania jak jesteśmy zajęci.

Przygotowywana poniżej ciekawa choinka sprawia dzieciom tylko jedną trudność podczas wykonania, trzeba do niej trochę mozolnej cierpliwości. Jeśli czasopismo nie będzie zbyt grube dziecko powinno wytrwać przy pracy. Choinka z czasopisma jest o tyle fajna że już po zagięciu kilkunastu kartek widać efekty co zmobilizuje dziecko do dalszej pracy.

Jedynym materiałem potrzebnym do wykonania choinki z czasopisma jest dowolna kolorowa gazeta z trochę lepszego papieru. Choinka widoczna na zdjęciu składa się z 75 kartek i jest bardzo gęsta. Do zrobienia choinki samodzielnie stojącej np. po środku stołu proponuję użyć dwa czasopisma po 50 kartek. Dzięki temu wykonanie jej będzie prostsze, bo będą w niej dwa sklejone grzbiety nie jeden. Z pojedynczego czasopisma wychodzą za to świetne choinki przylegające do ściany czy mebla.

Jak zaginać kartki demonstruję na filmie

Jeden komentarz do “Jak zrobić choinkę z czasopisma

  1. Pingback: Pulowerek.pl » Galeria Bibliotecznych Ozdób 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *