Ćwicznia nie odchudzają

Dziś krótko i na temat:

Dieta i jeszcze raz dieta! Tylko zmiana nawyków żywieniowych Cię odchudzi. Możesz zamienić się w strusia pędziwiatra a i tak dupa będzie wielka jak nie przestaniesz żreć.

Tak, to brutalna prawda ale kto nie wierzy niech się zapozna z raportem „Ocena efektywności odchudzania kobiet uczestniczących w zajęciach stargardzkiego Klubu Kwadransowych Grubasów” (materiał udostępniony w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej).

Może i badana grupa nie jest wielka, ale wystarczy popatrzeć choćby na wykresy tam widoczne, same ćwiczenia dają niewiele, żeby wręcz nie napisać że nic nie dają poza moralnym „odkupieniem”.

Wieczorkiewicz - ocena efektywnosci odchudzania kobiet - wykres

Materiał badań stanowiła stargardzka filia Klubu Kwadransowych Grubasów, której zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej, trzy razy w tygodniu po 60 minut, z przerwą wakacyjną. Średnia wieku ćwiczących to 43 lata Okres badawczy to ponad 2 lata.

Każde zajęcia miały określoną budowę:

  • Rozgrzewka 10 minut
  • Stretching 5 minut
  • Choreografia – blok aerobowy 20 minut
  • Ćwiczenia w pozycjach izolowanych z użyciem hantli, karimaty, gum itp. 15 minut
  • Stretching 10 minut

Kobiety spędziły ponad 310 godzin na ćwiczeniach i nic nie schudły. Jak pokazuje badanie wręcz 80% osób z grupy badawczej przytyło!

Więc ćwiczenia to nawet nie połowa sukcesu, choć mój dietetyk bardzo mnie zachęcał do ćwiczeń jak się poprzednim razem odchudzałem :>

 

Jeden komentarz do “Ćwicznia nie odchudzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *