Dominium pizza – opinia

Pizza Hawajska i Meksykańska, ciasto classic, rozmiar XXL koszt całkowity 56 zł

Pizzeria DominiumPizzernia Dominium

Ocena ogólna „Dominium Pizza”  – 3+

Ciasto – 4
Temperatura i dostawa – 3
Smak – 3
Dbałość / estetyka – 4

Ciasto puszyste, ale jak na ciasto tradycyjne to dość grube. Pachnące smaczne i miękkie, trochę zbyt słodkie, co dało się odczuć zwłaszcza przy pizzy meksykańskiej.

Pizze były ślicznie lekko przypieczone z wierzchu i jak dla mnie w smaku całkiem niezłe.  Kuchcia stwierdziła jednak że hawajska była za słona, a meksykańska tak ostra że nie było czuć jej smaku. Dopiero po połączeniu obu, jej zdaniem dawały się zjeść.

Według Dominium rozmiar pizzy XXL to 40 cm średnicy.

Pizza dominium hawajska

Pizza hawajska składniki: szynka, ananas.

Pizza dominium meksykańska

Pizza meksykańska składniki: cebula, wołowina, czerwona fasola, papryka, chili.

Do porównania zamawiam pizze na cieście klasycznym. W przypadku tego zamówienia ciasto był przyklejone do przekładki papierowej pod pizzą. Obie pizze były niedocięte i rwały się, jak popadło, co jest dość niewygodne i wymagało użycia noża. Może to tylko wada obecnej zmiany w pizzerii (nie stała norma) ale przy zamawianiu pizzy na imprezę to koszmar gdy jest niepocięta.

Czas dostawy obiecany i dotrzymany 30 minut (niedziela koło 14-tej), pizza zawierała trójnożne dystanse antyściskowe i białą przekładkę pod sobą oddzielająca od pudełka. Nie dostałem paragonu.

Jeśli przyjmiemy że za oknem 25 stopni a pizza nie parzyła to jesienią, zimą pewnie by dotarła letnia.

Rano mimo iż podeschła w pudełku, dała się zjeść.

Wiem jednak że nie będzie ponownego zamówienia pizzy w Dominium Pizza, są od nich lepsi.

  1. Pingback: Pizza ranking | Lukrecjusz w kuchni

    • Dzięki za komentarz, poprawiłem. Jak by co to polecam resztę wpisów do korekty, niestety już w podstawówce miałem „3= treść dobra rażące błędy ortograficzne”

  2. Raczej nigdy u nich na meksykańskiej nie byłem, za to fajne wrażenie robi u nich hawajska. Mają też bardzo dobrą pizzę z sosem szpinakowym. Jak dotąd raczej się nie zawiedliśmy. Wiem, że kiedyś raz nie mieli w pizzerii produktu który chcieliśmy, ale tak to zawsze wszystko było i przede wszystkim jedzenie okazywało się być smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *