Frytki z selera

frytki z seleraSkoro nie siedzę na fejsie i nie pisze bloga to pojawiło się trochę czasu na inne rozrywki. Ot tak zaległem na łóżku i oglądam jakieś filmy.

Postanowiłem sobie do filmów zrobić coś nowego i alternatywnego zarazem. Jako że już od jakiegoś czasu o nich myślałem, zrobiłem sobie selerowe frytki (nie pamiętam gdzie wypatrzyłem ten pomysł na frytki). Robota jest banalnie prosta obieramy selera, kroimy w dość cienkie plasterki i wrzucamy małymi partiami na gorący olej. Olej powinien być głęboki aby się całe plastry selera zanurzyły. Smażymy trochę (tyle samo co frytki z ziemniaków), wyciągamy solimy i gotowe można chrupać.

W smaku taki seler jest mocno odmieniony, wręcz bardzo delikatny o posmaku selera się robi. Plasterki niektóre puchną i robią się takie śmieszne torebki pełne powietrza w środku.

Za jakiś czas powtórzę tą przekąskę bo jest fajna jak się ogląda tv.

Takie alternatywne frytki mają zdecydowaną przewagę nad kupnymi chipsami są zdrowsze, mają mniej chemii i sami decydujemy ile soli dodamy.

Bez soli marne są :/.

frytki seler tapeta

Seler jako frytki tapeta na pulpit 1366×768 kliknij i pobierz

Oczęta wracają mi do normy więc powoli wrócę do pisania:)

    • Zrewanżuj się jakimś waszym lokalnym prostym przepisem od seniorek na maila. Ja przyrządzę, zrobię focię i opublikuję. Wyjdzie fajna latarnicza interakcja, w sam raz żeby pokazać do czego internet się nadaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *