Luksusowa ogórkowa

Wódka luksusowa ogorkowa

fotka marki luksusowa (nie moja)

Dostałem ostatnio maila od Luksusowej. Chwalą się nową wódzią jaką wprowadzą w kwietniu i nie powiem zaintrygowali mnie :)

Zdradzę ukochany rum i na pewno spróbuję tego wynalazku bo może być ciekawy w smaku. Źródło ciekawości jednak wypływa z moich głębokich wspomnień „kombatanckich” jak to w LWP było.

Nie da się ukryć że stary dziad ze mnie :> za moich czasów w kamasze brali na siłę, model fryzury był 720, fala była falą, a koty latały na wysokości lamperii.

Służyłem w śledziowie. W pewnym momencie wywieźli całą jednostkę pod ruską granicę za Kuźnicę Białostocką żebyśmy kamienie z pól zbierali. To była taka straszna dziura z dala od jakiejkolwiek wsi, więc nie było nawet jak na metę skakać. A że wojsko piło jak się patrzy, bo niektórzy wręcz musieli, to zrobił się im problem.

Do owczarni w której spała połowa pułku (400 łóżek na jednej hali) co dwa tygodnie przyjeżdżał sklep z pobliskiej wioski i zgadnijcie co mu najbardziej schodziło :>

Najszybciej znikała „Woda ogórkowa po goleniu”, wykupywali jeszcze wodę brzozową ale z tego co chłopaki mówili bardziej się odbijała po spożyciu. Jako że wtedy nie miałem śmiałości spróbować ogórkowej a tym bardziej brzozowej to zapewne rozumiecie moje obecne zainteresowanie ogórkową wódką. Tak czy inaczej czekam do kwietnia żeby sprawdzić jak ogórkowa wódzia smakuje i z czym ja warto zmieszać.

Abstynentom polecam za to inny smakołyk, ogórki w cukrze który niebawem opiszę.

  1. Całkiem smaczna, na początku słodka, smak ogórka zostaje w sumie bardziej na „finiszu” :)
    Ogólnie chyba będzie to dobra opcja do drinków bardziej, niż do szotów, ale pomysł na smak ciekawy.

    • Dzięki za info. Kurcze u mnie w sklepach jeszcze jej nie mają :/ chyba będę musiał pogadać ze znajomym kierownikiem.

  2. Pingback: Wódka ogórkowa – smak | Lukrecjusz w kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *