Pizza ranking

Test ma określić która pizza jest najlepsza (według mnie) i którą pizzę warto zamówić na podstawie spraw wymiernych jak: cena, czas dostawy, temperatura, rozmiar faktyczny…

Zobacz procedurę badawczą ;) aktualny ranking poniżej.

 1. Domino’s Pizza Pizzeria domino's
 2. Pizzatime Pizzatime pudelko
 3. Pizzeria Dodo Pizza Dodo opakowanie
 4. Da Grasso Pizza Da Grasso
 5. TelePizza Telepizza pudełko
 6. Pizzeria Hit Pizzernia hit pudelko
 7. Pizza Dominium Pizzernia Dominium
 8. Pizza La Torre Pizzernia La Torre pudełko na pizze
 9. Pizza Hut Pizza Hut


Procedura „kontrolno badawcza” pizzerii z dostawą do domu, ma odpowiedzieć na pytanie gdzie warto składać zamówienia na pizzę z dowozem w Warszawie konkretniej na Woli (choć większość z kontrolowanych dostawców działa w całym mieście).

Pizza jest zamawiana koło godziny 14-15 w niedzielę tak więc macie podgląd na czas oczekiwania.

Do każdego testu zamawiam dwie największe pizzy jakie pizzeria oferuje. Jako bazowa jest pizza hawajska, jako kontrolna jakaś ostra którą polecą. Nie dobieram osobno sosów i dodatków tylko podstawowe zamówienie, jeśli w opisie występuje sos to znaczy że jest w standardzie. Nie korzystam z rabatów cenowych innych niż domyślne promocje.

Stosuję skalę studencką 2-5. Na całościową ocenę składają się oceny cząstkowe w których określam dokładniej co mi pasowało co nie. Ocena kompleksowa nie jest dokładną średnią arytmetyczną :)

Każda pizza jest mierzona, zdjęcia wykonywane są w tym samym oświetleniu i przy takich samych parametrach, rozmiar wizualnie obrazuje nóż na każdej focie ten sam, choć czasem jego czubek nie jest idealnie po środku :(

W opisach znajdziecie więcej informacji i spostrzeżeń jakie mi się nasunęły podczas zjadania pizzy. Jeżeli w opisie brak uwag do którejś z testowanych pizz znaczy się była przeciętna nie warta uwagi.

 

 1. Pingback: Pizza Hut – opinia | Lukrecjusz w kuchni

 2. Pingback: Blog Day 2012 | Niedoszły Bibliotekarz

 3. Pingback: Jedzenie na Fashion Blogger Fest | Lukrecjusz w kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *