Kawa ucierana

W fabryce śpieszymy się ludzi poznawać bo tak szybko odchodzą :( duża rotacja kadr to moim zdaniem czyste zło

Jedna z niepracujących już koleżanek pozostanie w mojej pamięci dzięki przepisowi na kawę ucieraną. Kawa przyrządzona w ten sposób faktycznie smakuje inaczej. Dzięki ucieraniu pojawia się delikatna pianka co raczej jest niespotykane na zwykłej czarnej kawie rozpuszczalnej bez dodatków.

To dobry przepis na kawę jeśli macie ochotę na coś nowego, a w biurze macie tylko czajnik i filiżankę.

Przepis na kawę ucieraną jest Czytaj dalej

Typowe śniadanie w Fabryce

Oto moje typowe #śniadanie w fabryce #ser w granulkach (lekki) i mała czarna ale mocna #kawa.

Typowe #śniadanie w fabryce #ser w granulkach i mała czarna ale mocna #kawa 

W Fabryce jem dwa śniadania :) na drugie to jakieś owoce. Ot takie przygotowania do diety którą muszę zacząć w ramach odchudzania :( ale marnie idzie. W sumie nie mam co narzekać bo jest sukces! waga stanęła i od 6 miesięcy praktycznie nie rośnie :)

Ciasteczka kawowe pomarańczowe

Ostatnio Kurczak mnie nakręcił na ciastka kawowe. Normalnie specjalnie do sklepu poleciałem kawę mieloną kupić bo okazało się że jakimś cudem nie mam. Tak to jest jak się po blogach chodzi :/ Czasem tak człowieka ściśnie że nie ma zmiłuj trzeba coś upichcić. Ciasteczka wyszły całkiem niezłe, rzekłbym dość wytrawne. Oczywiście jak to ja, musiałem coś pozmieniać w oryginalnym przepisie. Jako że moja ulubioną kawą jest rozpuszczalna z cytryną to dodałem skórkę z pomarańczy żeby było cytrusowo i ująłem kawy żebym nie skakał jak nakręcony po nadmiarze kofeiny. Jakby na fotce nie było widać dodam że te ciastka kawowe są doskonałe do mleka.
ciastka kawowe ze skórką pomarańczową[starrater tpl=46 style=’pumpkin’ size=’16’]

  • Kategoria: Ciasto
  • Koszt: 8 zł
  • Łatwość: łatwe
  • Kuchnia: Lukrecjusza
  • Przygotowanie: 15 minut
  • Pieczenie: 15 minut
  • Czas ogółem: 30 minut

Składniki: Czytaj dalej