Jogurt serduszko vs cukier w kostkach

Nie jestem przekonany czy jogurt zdrowy dla serca powinien zawierać taką ilość kalorii. Tak przynajmniej mi się jego nazwa skojarzyła jogurt serduszko czyli dobre dla serca, może autor nazwy myślał o zakochanych a może o uwiedzeniu nazwą? tak czy inaczej jak na tak małe pudełko 125g ilość kalorii spora więc jak ktoś dba o linię powinien odpuścić.

Memu Kuchcikowi ten jogurt nie przypadł do gustu był kwaśny i nie był jakoś super słodki i orzeszkowy, więc te kalorie muszą być w czymś inny niż cukier ukryte.

Jogurt serduszko zott kaloryczność cukier w kostkach

Frugo żelki vs Cukier w kostkach

Dziś porównanie kalorii w paczce żelek od Frugo (100 g). Kalorycznym równoważnikiem takiej paczki będzie 29 kostek cukru. Tak samo jak przy snickersie cukier w żelkach jest jakoś bardziej upchany.

Żelki Frugo kalorie w kostkach cukru

Mój cukier w kostkach używany na fotkach ma poniższe parametry:

100 gram = 32 kostki cukru = 386 kcal
3,13 gram = 1 kostka cukru = 12 kcal

Snickers vs Cukier w kostkach

Postanowiłem dodać w temacie zdrowotności od siebie 3 grosze więc co jakiś czas będzie się pojawiać na blogu fotka pokazująca ile kalorii jest w jedzeniu. Ilość kalorii będę to pokazywał za pomocą kostek cukru do czego zainspirował mnie serwis http://www.sugarstacks.com ale jak dla mnie jest zbyt „aptekarski”

Mój cukier w kostkach używany na fotkach ma poniższe parametry:

100 gram = 32 kostki cukru = 386 kcal
3,13 gram = 1 kostka cukru = 12 kcal

Na małego snickersa (37,5 g) wchodzi 16 kostek cukru. Jak widać cukier ma większą objętość niż baton.

Snickers kalorie w kostkach cukru