Termometr do piekarnika

Miałem wielki problem z moją kuchnią Zanussi ZCG564G nie posiada ona termometru w piekarniku. Mała rzecz a taka upierdliwa że głowa mała. Bez termometru jak bez ręki gdy trzeba coś upiec a nie tylko podgrzać czy zapiec.

Serwis stwierdził że do tego modelu kuchni gazowej drzwi z termometrem nie produkują. Kombinowałem jakby kuchenkę przerobić jak umieścić sondę w piekarniku, gdzie powiesić wyświetlacz, aż wpadł mi w oko taki drobiazg na alledrogo.

Termometr do piekarnika

WOW tego mi było potrzeba zwykły analogowy termometr do 300 stopni, jak znalazł do piekarnika. Co prawda opisują go że do wędzarni i do grilla, ale w piekarniku kuchenki też się doskonale sprawdza. Za 20 złotych (z dostawą) rozwiązałem wielki problem braku termometru w piekarniku.

Termometr w piekarniku

Obawy że poprzez lustrzaną szybę kuchni nie będzie widać temperatury okazały się niepotrzebne, wskazówkę widać nawet bez użycia latarki czy innego źródła światła. Żeby zobaczyć dokładnie skalę temperatury trzeba niestety poświecić.

Miejsce na Twoją reklamę

Lubie lajki i plusy :) kliknij i daj znać innym...

Jedna myśl nt. „Termometr do piekarnika

  1. Taki sam termometr wieszam bokiem na poziomych drutach, wyznaczających poziomy, na których wiesza się blachy – dobrze widać skalę. A okakzało się, że temperatura z pokrętła, na którą nastawiałam piekarnik, odbiegala w dół o jakieś 40 stopni od faktycznej z termometru ;p
    dobrze miec taki gadżet, gdy wypieki z jakiegoś powodu nie wychodzą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *