Po helloween żrę cukierki

Od 2 lat co roku nawiedzały mnie dzieciaki z hasłem „Cukierek albo psikus” i stawało na psikusie bo cukierków w domu nie było :/ No sorry taki mamy klimat że słodycze u mnie w domu nie leżą. To znaczy pojawiają się, ale zadziwiająco szybko znikają.

W tym roku odrobiłem lekcję, kupiłem cuksów żeby rozdać, przygotowałem atrakcję czule nazwaną „ręka kapitana haka” (fotka na końcu) żeby było klimatycznie. I wiecie co te wredne krasnoludki nie przyszły. Może zniechęcone brakiem sukcesu w ubiegłych latach wybrały jednak przebieranki za świętego???

Normalnie Apokalipsa. Ja tu się do odchudzania przymierzam (kolejny miesiąc), a w kuchni stoi micha pełna michałków, śliwek w czekoladzie, cukrowych patyczków… No dobra przyznam się, już nie pełna i pewnie do jutra będzie pusta.

Co do atrakcji na helloween przygotowałem sobie sztuczną rękę :D, wrażenie było by niezłe ale widownia nie przyszła.

Generalnie „ręka kapitana haka” to Czytaj dalej

Bazarowe zdobycze

Byłem dziś na Olimpijce to taki bazar w warszawie w dużej części opanowany przez rupieciarzy. Ceny różne i zazwyczaj daje się coś utargować, choć czasem nawet dla „sportu” mi się nie chce targować bo cena absurdalnie niska. Przykładowo filiżanka poniżej za 1 złoty, lakiery po 1 zł. Za blisko 10 000 koralików (w naszyjniku) 4 zł ale w tym przypadku przepłaciłem :> powinienem zaproponować 3 zł i czuję że też by sprzedali choć wyjściowa cena była 5 zł.

zakupy bazar olimpijka

Przy takim targowaniu tak naprawdę nie chodzi o Czytaj dalej

Dekoder się zawiesza bo mu gorąco

Router się zawiesza, elektronika się zawiesza – letnich problemów pełnia. Wynalazki na prąd tak mają że się grzeją, jeśli otoczenie też jest ciepłe to zaczynają protestować i zawieszają się.

Co zrobić jak się zawiesza dekoder, router lub inna elektronika?

Po pierwsze sprawdź temperaturę dekodera czy innej elektroniki, zobacz jak ciepłe jest podłoże na którym stoi.

Najprostszym sposobem poprawienia urządzeniom warunków funkcjonowania jest polepszenie wentylacji. Jeśli dekoder, nagrywarka, DVD itd. są zamknięte w szafce to do wyboru mamy otworzenie lub demontaż drzwiczek, oraz pozbawienie szafki tylnej ścianki. Dobrym krokiem jest odsuniecie szafki od ściany na centymetr lub dwa żeby powietrze miało jak cyrkulować.

W wielu przypadkach to nie wystarcza i tak np. mój dekoder Feruson zawiesza się dalej.  Postanowiłem więc Czytaj dalej

Bałwanek organizer kabelków od słuchawek, ładowarki, telefonu, itp.

Zamotany po raz kolejny w kable od telefonu powiedziałem sobie dość.

Muszę jakiś porządek z tym zrobić bo ciągłe upychanie kabli po kieszeniach kończy się wyciąganiem wielkiej splątanej buły.

Pierwszy pomysł był taki typowo męski okręcić kable na prostokącie i gotowe. Jako że u mnie od pomysłu do czynu niedaleko (czasem wręcz zbyt blisko) to wyjąłem starą noszoną nie wiadomo po co w portfelu kartę, złapałem dziurkacz z biurka i w 30 sekund zrobiłem organizer.organizer-kabli

Wow fajnie to… układanie kabli działa, zaraz jednak pomyślałem że wiele osób ma problem ze splątanymi kablami i postanowiłem coś fajniejszego na bloga wrzucić.

Czytaj dalej