Bałwanek organizer kabelków od słuchawek, ładowarki, telefonu, itp.

Zamotany po raz kolejny w kable od telefonu powiedziałem sobie dość.

Muszę jakiś porządek z tym zrobić bo ciągłe upychanie kabli po kieszeniach kończy się wyciąganiem wielkiej splątanej buły.

Pierwszy pomysł był taki typowo męski okręcić kable na prostokącie i gotowe. Jako że u mnie od pomysłu do czynu niedaleko (czasem wręcz zbyt blisko) to wyjąłem starą noszoną nie wiadomo po co w portfelu kartę, złapałem dziurkacz z biurka i w 30 sekund zrobiłem organizer.organizer-kabli

Wow fajnie to… układanie kabli działa, zaraz jednak pomyślałem że wiele osób ma problem ze splątanymi kablami i postanowiłem coś fajniejszego na bloga wrzucić.

Organizer przewodów od słuchawekMoże do zimy jeszcze daleko ale pomysł bałwanka oplątanego kabelkami zamiast szalikiem wydał mi się przyjemny :)

Oczywiście taki organizer przewodów może przyjąć dowolną formę ogranicza nas tylko fantazja. Ciekawie by wyglądał kominiarczyk z kablem zamotanym na jego drabince.

Dla osób którym się nie chce szkicować samemu, podaję link do szablonu jak zrobić organizer kabli  w kształcie bałwanka.

Rozmiar wydruku pasuje w sam raz na plastikową kartę rabatową czy bankomatową. Można po wycięciu bałwanka z kawałka plastiku dać go do pokolorowania dziecku, niech też ma zajęcie na trochę ;)

Jak zrobić organizer na kable?

  1. Starą kartę rabatową, bankomatową lub podobną zeszlifuj (lub nie) na drobnym papierze ściernym do białości.
  2. Wydrukuj szablon i instrukcję robienia organizera na kable w kształcie bałwanka.
  3. Wytnij szablon bałwanka i przerysuj/naklej go na czystą plastikową kartę.
  4. Przerysowanego bałwanka wytnij po krawędziach a guziki zrób dziurkaczem.
  5. Natnij linie przerywane do dolnego i górnego guzika.
  6. Odklej szablon bałwanka.
  7. Krawędzie uszlachetniamy i zaokrąglamy papierem ściernym lub pilniczkiem (zwłaszcza jeśli wyjdą nam trochę „kwadratowe” podczas cięcia).
  8. Pokoloruj kapelusz, oczy i buzię.
  9. Ciesz się brakiem plączącego się kabla do słuchawek czy ładowarki.

organizer-przewodow-balwanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *