Opinia o diety.wp.pl

Zaciekawiły mnie www.diety.wp.pl ładnie przygotowany serwis, ładnie napisane teksty, wsparcie się publiczną słusznością w postaci wielu lajków i opisów skutecznej diety… prawie kupiłem ich dietę ale coś mnie tknęło….

Zapisałem się na ich newsletter, w bonusie dali mi publikację „Poradnik biegacza”.

Myślę sobie biegać nie będę, ale może czegoś fajnego się dowiem. Nie myliłem się po „lekturze” moja wiedza o jakości ich oferty wzbogaciła się. Na 10 stronach jest raptem 5 stron dotyczących biegania, czyli zamiast jakości dostałem miałką papką. Ale tak naprawdę treści jest tylko na 3 strony, reszta to wielkie nagłówki i zdjęcia. Najlepiej przydatność publikacji oceńcie sami bo może przesadzam :> http://diety.wp.pl/addons/poradnik_biegacza.pdf

OK. darowanemu koniowi w pysk się nie zagląda, jednak jakość poradnika który odbieram jako przykład poziomu ich usług obudziła mój wewnętrzny krytycyzm.

Budowanie braku zaufania część dalsza:

Zaniepokojony zrobiłem więc jeszcze raz ich diagnozę dietetyczną i jej wyniki przejrzałem uważniej.

Darmowa Diagnoza DietetycznaIch szklana kula jest do bani, pomimo że deklarowałem brak zmiany wagi przez ostatnie 6 miesięcy, to straszą mnie że w 2 lata przybędzie mi kolejne 16 kilo.

Słabym elementem jest wizualizacja procesu odchudzania. Sugerowany brak zmiany wyglądu przy zdrowej diecie i przy braku zmiany przyzwyczajeń żywieniowych widoczny powyżej jakoś nie motywuje mnie.

Myślę nad wiarygodnością tabelki którą mi pokazali jako wynik diagnozy dietetycznej:czas utraty wagi Darmowa Diagnoza DietetycznaW moim rozumieniu jeżeli zmienię swój sposób odżywiania dowolnie np. na dietę 900 kalorii to potrzebowałbym 4 lata aby osiągnąć wagę docelową. Co ciekawe decydując się dietę czekoladowo sernikowo smalcową to według tabelki również schudnę w ciągu 4 lat tyle co u nich w rok.  :>

Głównym powodem mojej rezygnacji z usługi diety.wp.pl była utrata zaufania.

Niewiarygodność kluczowych wyliczeń, czyli zawartości tkanki tłuszczowej skreśliła diety.wp.pl z mojej listy zainteresowań.

Zamiast zapytać mnie o faktyczne dane, oferują mi swoje wyssane z palca wyliczanki. Wydumali sobie że mam 37% tkanki tłuszczowej, co nijak się nie zgadza z pomiarami profesjonalnej wagi mojego dietetyka wskazującej 32% tkanki tłuszczowej.

Wyniki Darmowa Diagnoza DietetycznaZresztą jak się wczytałem w opis pod wykresem to wychodzą absurdy :( choćby podkreślone powyżej „rzetelne szacowanie”. No sorry albo coś jest rzetelnym wynikiem, albo coś jest szacowane.

Podsumowując:

Z powodu pośrednich błędów jak:

  • jakość poradnika biegacza (rozdmuchana papka),
  • błędy techniczne w wizualizacji (jak mam uwierzyć że inne algorytmy działają poprawnie),
  • porównywanie się do ogólników „Jeśli zmienisz swój sposób odżywiania” (stwarzanie pozorów bycia lepszymi),
  • oksymoron „rzetelne szacowanie” (sprzeczne informacje)

doszedłem do wniosku że istnieje duże prawdopodobieństwo iż dieta będzie prowadzona w stylu nagłówków Wirtualnej Polski.

„Prezydent jest głodzony”

a w treści pod nagłówkiem „70-letni były prezydent Mozambiku z powodu wrzodów żołądka jest na diecie….”

Podkreślam nie znam diety jaką oferują diety.wp.pl, być może jest lepsza jakościowo od opakowania. Niestety opis usługi po analizie treści i odarciu z marketingowej ślicznej i sprzedającej oprawy, zniechęcił mnie do wykupienia ich abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *