Tytoń MaltHouse

Postanowiłem nabić faję czymś nowym. Jako że z roku na rok wybór tytoni coraz mniejszy w moim sklepie to stanęło na mieszance The MaltHouse – Founder`s Reserve Tytoń The Malthouseod Don Tabacco.

Fajnie dość grubo cięty tytoń (Virginia), niezbyt mokry, o przyjemnym zapachu. W założeniu miał mieć aromat Whisky jednak jak dla mnie ma zbyt owocowy aromat aby tak go nazwać.

Były lekkie problemy z rozpaleniem go w fajce ale gdy się udało to już nic do końca nie przeszkadzało, palił się równo i dość chłodno.

Niewiedzieć czemu jego smak trochę mi przypominał latakię. W odróżnieniu od wielu innych tytoni „aromatów” ten się nie kleił przy nabijaniu. Również obłoczek jaki wytworzyłem dookoła siebie nie był jakoś zbyt uciążliwy dla towarzystwa, co jak palę mojego ulubionego Balkan -a (latakię) daje się we znaki. Jednak to nie był ten „zapach fajki” przy którym otoczenie dopytuje się z lubością jaki tytoń palisz.

Generalnie tytoń The MaltHouse jako odmiana od codzienności sprawdził się, ale nie zostanę jego wielkim fanem bo mimo iż łagodnie wchodzi, to trochę mnie pogryzł w gardło. Być może pogryzł dlatego że nabiłem nim jeden z moich największych kominów?.

Nowy #tytoń grubo krojony od #MaltHouse ciekawe czy będzie smaczny? #tobacco #pipe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *