Pizza Hut – opinia

Pizza Hawajska i Hot Bacon, ciasto grube, rozmiar duża, koszt całkowity 62,90 zł

pizza hut pudełko

Ocena ogólna “Dominium Pizza”  – 2

Ciasto – 2
Temperatura i dostawa – 2
Smak – 3
Dbałość / estetyka – 2

Jednym zdaniem pizzeria porażka :(

Wszystko do bani od procesu zamawiania do dostarczonego wyrobu.

W celu obniżenia kosztów Pizza Hut ma wspólne zamawianie z KFC. Osoba przyjmująca zlecenie wypytała mnie o wszystkie dane, zabrakło tylko numeru pesel i hasła do konta w banku. Nie mam pojęcia po co gromadzą aż tyle informacji o zamawiającym. Ilość gromadzonych danych spowodowała że musiałem powtórzyć że chcę pizzę bo operatorce umknęło to z pamięci podczas wprowadzania. Chciałem ciasto classic (zgodnie z procedurą testów) a przez telefon dowiedziałem się że mają tylko cienkie lub grube (choć na stronie widnieje jak byk ciasto classic).

Ciasto (zamówiłem  grube) mają obrzydliwie tłuste, plamy widać dobrze na fotkach nie pomógł nawet biały „obrusik” w pudełku.

Pizze wyglądają ładnie i tu Czytaj dalej

Domino’s Pizza – ocena

Pizza Hawajska i American Hot, ciasto tradycyjne, rozmiar „duża” koszt całkowity 59,90 zł

Pizzeria domino's opakowanie

Ocena ogólna “Dominos Pizza”  – 5-

Ciasto – 4+
Temperatura i dostawa – 5
Smak – 4+
Dbałość / estetyka – 5-

Ciasto puszyste, dość grubawe ale bez przesady, nie trąciło bułą. Wypieczone akuratnie, sprężyste choć troszkę niedosolone.

Pizze wyglądały apetycznie, ładnie przypieczone z wierzchu i jak dla mnie w smaku przyjemne. Niestety zawierały nie wiem jak określić ten posmak (na własny użytek nazywam go masówką). Nie wiem czy to jakieś przemysłowe dodatki powodują, czy pieczenie w piecu taśmowym ale pizza z masowej produkcji ma taki specjalny charakterystyczny  posmak. Pizza American Hot była naprawdę ostra, pizzerino nie pożałował papryczki jalapeno. Do pizzy dołączony był Czytaj dalej