Wódka ogórkowa – smak

Od początku marca chodziła za mną Wódka Ogórkowa. Chodziłem dopytywałem się w okolicznych sklepach aż w końcu dwa tygodnie temu znajomy kierownik sklepu ściągnął ją dla mnie.

wodka luksusowa ogorkowaButelka jest jak dla mnie rewelacyjna, naprawdę bardzo ładnie się prezentuje. Kształt i wytłoczone napisy w połączeniu z mętną zielenią w środku dają piękne rozbłyski w słońcu. Niestety nie mam dobrego miejsca na fotografię przy słońcu stąd takie marne zdjęcie nie oddające tej gry światła.

Za opakowanie Wyborowej należy się duży plus.

Kolor wódki też jest ciekawy, wręcz nawet… odważny :) mętna blada zieleń. Jak dla mnie bomba inspiruje i zachęca do spróbowania.

Jeśli ktoś zwraca uwagę na procenty to informuję że to słaba wódeczka rzekłbym damska bo zawiera raptem tylko 30% alkoholu, ale przecież nie mocy się od takiej wódki wymaga tylko smaku i aromatu.

Po pierwszym posmakowaniu chciałem od ręki napisać tekst „recenzja wódka luksusowa ogórkowa” ale postanowiłem odczekać. Czasem trzeba się przespać ze smakiem, popróbować jego odcieni aby napisać co tak naprawdę się myśli na temat produktu.

Ta wódka choć pociąga nie jest dla mnie, no sorry nie lubię cytrynówki.

Ale zacznijmy od początku… 

Jako że strasznie byłem ciekaw jak smakuje zielony ogórek w formie wódki ;) zaraz po powrocie do domu odkręciłem butelkę polałem i spróbowałem. UUUU PPPHHHH na ciepło się pić nie da, koszmar jakiś…  Biorę jeszcze raz butelkę do ręki oglądam dokładnie nalepkę i faktycznie jest małymi literkami „Napój spirytusowy o smaku świeżego ogórka z nutą cytrusową”.

Rozumiecie NUTĄ CYTRUSOWĄ <rotfl>

Kurcze liczyłem na wódkę wytrawną o smaku ogórka a wyborowa luksusowa „zielony ogórek” to tak naprawdę stara znajoma cytrynówka złamana aromatem z ogórka. Moim zadaniem nalepka nie oddaje prawdy, powinna brzmieć słodka cytrynówka z nutą ogórka zielonego. Nie twierdzę że ogórka nie czuć  w tej wódce, jak dla mnie jest go w sam raz, tyle że jest bezsensownie zabity „nutą cytrusową”  z nalepki.

Piłem na ciepło, piłem na zimno i nie wychodzi mi inaczej to cytrynówka ogórkowa.

Rozumiem że sam ogórek ze spirytusem smakuje blado, ale tę wódzię moim zdaniem chłopaki przesłodzili i dali za dużo cytryny by pisać że „zawiera nutę cytrusową”.

wyborowa luksusowa ogórkowaPodsumowując jak się tą wódkę poda na zimno a ktoś lubi cytrynówkę to będzie ciekawa alternatywa smakowa. Innym raczej nie polecam. Mieszałem ją z różnymi składnikami ale nie udało mi się skomponować z niej niczego co mógłbym polecić :(

Szykuję się kupić jeszcze wyborową luksusową „Dziki Cynamon” z tej samej serii ale tym razem najpierw przeczytam te małe literki aby uniknąć rozczarowania.

    • Podstawowy wymiar to pół litra ;) a tak serio to nie trzymam pustych butelek.
      Na podstawie wspomnień szacuję podstawę na 8 cm (kwadratowa) i wysokości butelki na 23 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *